1. nájezdnický pluk námořní pěchoty [1943-1944]

1st Marine Raider Regiment

     
Název:
Name:
1. nájezdnický pluk námořní pěchoty
Originální název:
Original Name:
1st Marine Raider Regiment
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1944
Nástupce:
Successor:
4. pluk námořní pěchoty
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1943-01.02.1944 I. obojživelný sbor námořní pěchoty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.03.1943-26.12.1943 Liversedge, Harry B. (Colonel)
27.12.1943-25.01.1944 Puller, Samuel D. (Lieutenant Colonel)
26.01.1944-01.02.1944 Shapley, Alan (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rottman, Gordon L.: U.S. Marine Corps World War II Order of Battle: Ground and Air Units in the Pacific War, 1939-1945, Greenwood Press, 2002
Rottman, Gordon L.: US Special Warfare Units in the Pacific Theater 1941-45, Osprey Publishing, 2013
https://www.usmarineraiders.org/cos.htm
URL : https://www.valka.cz/1-najezdnicky-pluk-namorni-pechoty-1943-1944-t185267#540774Verze : 3
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!