Main Menu
User Menu

1.Hikodan

Stav k létu 1935


Místo: Japonské ostrovy


Nadřízená jednotka: Koku Heidan - velitelství letectva


Podřízené jednotky:

1.Hiko Rentai
základna: Kasumigaura
výzbroj: stíhací Kawasaki Ki-10 Pery Type 95


2.Hiko Rentai
základna: Kasumigaura
výzbroj: průzkumné Type 92 a Nakajima Ki-4 Type 94


3.Hiko Rentai
základna: Yokaichi
výzbroj: průzkumné Nakajima Ki-4 Type 94


7.Hiko Rentai
základna: Hamamacu
výzbroj: těžké bombardéry Mitsubishi Ki-1 Type 93


13.Hiko Rentai
základna: Kakogawa
Výzbroj: Kawasaki Type 92 a Kawasaki Ki-10 Perry Type 95
URL : https://www.valka.cz/1-Hikodan-t44623#175247Verze : 0
MOD
1. letecká divize byla zformována jako 1. letecká skupina 1.6.1938 a zrušena 15.4.1942. poté byla znovu zformována jako 1. letecká divize 16.1.1943 v městě Sapporo.



Velitel:
genpor. Masamichi Makino (15.4. 1938 – 1.8.1939)
genpor. Chou Masuno (1.8. 1939 – 1.8.1940)
genpor. Michio Sugawara (1.8. 1940 – 15.9.1941)
genpor. Tetsujo Abe (15.9.1941 – 15.4.1942)
genpor. Uichiro Harada (11.1. 1943 – 1.6.1945)
genpor. Seiichi Sato (1.6. 1945 – 30.9.1945)



Podřízená:
Císařský hlavní štáb 06/1938
1. letecká armáda 01/1943
5. armádní okruh 03/1944
Všeobecká letecká armáda 04/1945



zdroj překladu: https://www.axishistory.com/index.php?id=7953
URL : https://www.valka.cz/1-Hikodan-t44623#176105Verze : 0
MOD