Main Menu
User Menu

Rota útočné vozby 7/1 /lehkých tanků pěchotních/ [1936-1937]

7th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/

     
Název:
Name:
Rota útočné vozby 7/1 /lehkých tanků pěchotních/
Originální název:
Original Name:
Rota útočné vozby 7/1 /lehkých tanků pěchotních/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
Rota útočné vozby 5/1 /lehkých tanků pěchotních/
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
Rota útočné vozby 9/1 /lehkých tanků pěchotních/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-01.10.1937 Prapor útočné vozby II/1 /lehkých tanků/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-01.10.1937 Milovice, barákový tábor
Velitel:
Commander:
01.10.1936-07.02.1937 Jahn, Zdeněk (major pěchoty)
07.02.1937-20.06.1937
20.06.1937-15.09.1937 Jahn, Zdeněk (major pěchoty)
15.09.1937-01.10.1937
Výzbroj:
Armament:
01.10.1936-01.10.1937
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby 1
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Rota-utocne-vozby-7-1-lehkych-tanku-pechotnich-1936-1937-t98084#362617Verze : 0
MOD