Main Menu
User Menu

43. letecká základna [2003-2010]

43 Baza Lotnicza Marynarki Wojennej im. kmdr ppor. inż. Zygmunta Mariana Horyda

     
Název:
Name:
43. letecká základna
Originální název:
Original Name:
43 Baza Lotnicza Marynarki Wojennej
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.2003
Předchůdce:
Predecessor:
3. prapor zabezpečení 1)
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.2010
Nástupce:
Successor:
43. základna námořního letectva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.2003-31.12.2010 Brigáda letectva vojenského námořnictva
Dislokace:
Deployed:
01.01.2003-31.12.2010 Gdynia, letiště Babie Doły (také známé jako Gdynia-Kosakowo nebo Gdynia-Oksywie)

Velitel:
Commander:
01.01.2003-31.01.2007 Stateczny, Janusz (komandor)
01.02.2007-05.07.2007 Trzpis, Eugeniusz (komandor porucznik)
05.07.2007-31.12.2010 Badurowicz, Mirosław (komandor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sontowski, Alfred (komandor porucznik)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.01.2003-31.12.2010 Dywizjon Techniczny
01.01.2003-31.12.2010 Wojskowy Port Lotniczy Oksywie
01.01.2003-31.12.2010 Dywizjon Dowodzenia
01.01.2003-31.12.2010 Dywizjon Zebezpieczenia
Čestný název:
Honorary Name:
24.08.2005-31.12.2010 43 Baza Lotnicza Marynarki Wojennej im. kmdr ppor. inż. Zygmunta Mariana Horyda
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1)Převzala tradice 3. praporu zabezpečení, ale zabezpečuje také služby bývalého 42. technického oddílu (42 dywizjon techniczny).
Zdroje:
Sources:
www.jednostki-wojskowe.pl
https://www.43blot.mw.mil.pl/
URL : https://www.valka.cz/43-letecka-zakladna-2003-2010-t97203#360932Verze : 0
MOD