Main Menu
User Menu

319. peruť letecké dopravy (útočná) [1944-1945]

319th Troop Carrier Squadron (Commando)

     
Název:
Name
319. peruť letecké dopravy (útočná)
Originální název:
Original Name:
319th Troop Carrier Squadron (Commando)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.12.1945
Nástupce:
Successor:
319. peruť letecké dopravy, útočná
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1944-02.09.1945 1. letecká skupina zvláštního určení
02.09.1945-27.09.1945 69. smíšené křídlo
27.09.1945-27.12.1945 10. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.09.1944-04.12.1944 Asansol, Asansol Airfield /
04.12.1944-17.15.1945 various forward bases in Burma
27.05.1945-02.09.1945 Warazup, Burma
02.09.1945-07.10.1945 Loping, China
07.10.1945-01.11.1945 Hu Hsien, China
01.11.1945-27.12.1945 India, camp 1

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.1944-DD.MM.1945 C-47
DD.MM.1944-DD.MM.1945 CG-4A
Poznámka:
Note:
Založena 319. peruť letecké dopravy (útočná) 09.08.1944
Aktivována 01.09.1944
Přejmenována na 319. peruť letecké dopravy 29.09.1945
Deaktivována 27.12.1945
Zdroje:
Sources:
www2.hurlburt.af.mil
URL : https://www.valka.cz/319-perut-letecke-dopravy-utocna-1944-1945-t94807#354243Verze : 1