Main Menu
User Menu

BB - Mucu (1920)

陸奥 / むつ

Mucu
Druh: bitevní loď
Třída: Nagato
Stát : Japonsko
Spuštěna na vodu :31. května 1920
Uvedena do služby: 24. října 1921
Vyřazena potopena: 8. června 1943


Délka: 215,6 m
Šířka: 28,95 m
Ponor :9,14 m
Výtlak standardní / maximální : 39 250 t / 43 580 t


Výzbroj:
8 x 410mm (16,1"/45)
20 x 140 (5,5"/50)
8 x 80 mm/40 AA
torpédomety 8 x 533mm (do r. 1934/36)
Hydroplány 3 (po r. 1934/36)


Pohon: 15 naftových a 6 uhlových kotlů, 4 turbíny Gihon
Výkon: 80 000 kW
Počet šroubů: 4
Max. rychlost: 26,5 uzlu
Akční rádius: 7 400 nám. mil při 14 uzlech


Posádka: 1 463 mužů
URL : https://www.valka.cz/BB-Mucu-1920-t8896#26439Verze : 0
Zničená 8.6.1943 záliv Hirošima pri výbuchu streliva.
URL : https://www.valka.cz/BB-Mucu-1920-t8896#56342Verze : 0
Mutsu
URL : https://www.valka.cz/BB-Mucu-1920-t8896#68452Verze : 0
Velitelé lodi


09.07.1920 - 18.11.1921 námořní kapitán Komaki Shizen
18.11.1921 - 01.12.1922 námořní kapitán Kurose Seiichi
01.12.1922 - 01.12.1923 námořní kapitán Teraoka Heigo
01.03.1923 - 10.11.1924 námořní kapitán Hara Kanjiro
10.11.1924 - 01.12.1925 námořní kapitán Yonai Mitsumasa
01.12.1925 - 01.12.1926 námořní kapitán Ikeda Tanin
01.12.1926 - 01.12.1927 námořní kapitán Edahara, Yurikazu
01.12.1927 - 10.12.1928 námořní kapitán Hori Teikichi
10.12.1928 - 30.11.1929 námořní kapitán Yoshida Zengo
30.11.1929 - 01.12.1930 námořní kapitán Anno Kiyoshi
01.12.1930 - 01.12.1931 námořní kapitán Monai Isao
01.12.1931 - 10.05.1932 námořní kapitán Kikuno Shigeru
10.05.1932 - 01.11.1932 námořní kapitán Wada Senzo
01.11.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Ando Takashi
15.11.1933 - 15.11.1934 námořní kapitán Kasuya Soichi
15.11.1934 - 15.11.1935 námořní kapitán Hosogaya Boshiro
15.11.1935 - 02.12.1935 námořní kapitán Kasuga Atsushi (navíc k "Chokai")
02.12.1935 - 16.12.1936 námořní kapitán Koori Hidesaburo
16.11.1936 - 01.12.1937 námořní kapitán Goto Eiji (dodatečně 01.12.1936)
01.12.1937 - 15.11.1938 námořní kapitán Takagi Takeo
15.11.1938 - 01.11.1939 námořní kapitán Goto Aritomo (od 01.02.1939 - 15.05.1939 navíc "Yakumo", od 15.09.1939 navíc "Yamashiro")
01.11.1939 - 01.11.1940 námořní kapitán Hoshina Zenshiro
01.11.1940 - 11.08.1941 námořní kapitán Kobayashi Kengo
11.08.1941 - 20.06.1942 námořní kapitán, od 01.05.1942 kontradmirál Kogure Gunji
20.06.1942 - 10.03.1943 námořní kapitán Yamazumi Teijiro
10.03.1943 - 05.06.1943 námořní kapitán Miyoshi Teruhiko


Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
URL : https://www.valka.cz/BB-Mucu-1920-t8896#191302Verze : 0