Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 44 [1950-1956]

Fighter Squadron 44 / VF-44

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 44
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 44
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1956
Nástupce:
Successor:
Útočná peruť 44
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1950-19.03.1951 Palubní letecká skupina 4
19.03.1951-08.10.1951 Palubní letecká skupina 1
08.10.1951-30.06.1953 Palubní letecká skupina 4
30.06.1953-09.10.1953 Letecká úkolová skupina 1
09.10.1953-01.01.1956 Palubní letecká skupina 4
Dislokace:
Deployed:
01.09.1950-19.09.1950 Jacksonville, NAS Jacksonville
19.09.1950-13.10.1952 Jacksonville, NAS Cecil Field
13.10.1952-01.01.1956 Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
01.09.1950-11.09.1950 Bain, J. B. - acting (Lieutenant Commander)
11.09.1950-09.12.1951 Greenlee, P. E. Jr. (Lieutenant Commander)
09.12.1951-10.11.1952 Stone, Reid W. (Lieutenant Commander)
10.11.1952-DD.11.1953 Houser, W. D. (Lieutenant Commander)
DD.11.1953-DD.10.1954 O’Neil, V. P. (Commander)
DD.10.1954-01.01.1956 Crow, C. A. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.09.1950-DD.MM.RRRR Vought F4U-5 Corsair
01.12.1951-DD.MM.RRRR Vought F4U-4 Corsair
DD.12.1953-DD.MM.RRRR McDonnell F2H-2 Banshee
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-44-1950-1956-t87087#581180Verze : 4
MOD