Main Menu
User Menu

Útočná peruť 192 [1956-1986]

Attack Squadron 192 / VA-192

     
Název:
Name:
Útočná peruť 192
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 192
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1956
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací peruť 192
Datum zániku:
Disbanded:
10.01.1986
Nástupce:
Successor:
Úderná stíhací peruť 192
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1956-20.12.1963 Palubní letecká skupina 19
20.12.1963-01.12.1969 Palubní letecké křídlo 19
01.12.1969-18.01.1982 Palubní letecké křídlo 11
18.01.1982-31.08.1982 Palubní letecké křídlo 15
31.08.1982-12.11.1982 Commander, Light Attack Wing Pacific - COMLATWINGPAC
12.11.1982-15.09.1984 Palubní letecké křídlo 9
15.09.1984-04.06.1985 Commander, Light Attack Wing Pacific - COMLATWINGPAC
04.06.1985-14.12.1985 Letecká skupina námořní pěchoty 12
14.12.1985-10.01.1986 Commander, Light Attack Wing Pacific - COMLATWINGPAC
Dislokace:
Deployed:
15.03.1956-01.01.1962 Sunnyvale, NAS Moffett Field
01.01.1962-10.01.1986 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
15.03.1956-30.09.1957 Foltz, Frank E. (Commander)
30.09.1957-19.09.1958 Flanagan, William R. (Lieutenant Commander)
19.09.1958-01.07.1959 Baumgaertel, Larry F. (Lieutenant Commander)
01.07.1959-DD.05.1960 Payne, William E. Jr. (Commander)
DD.05.1960-DD.03.1961 Snowden, Harold F. (Commander)
DD.03.1961-15.02.1962 Adams, Benjamin W. (Commander)
15.02.1962-21.02.1962 Simmons, Mitchell M. (Lieutenant Commander)
21.02.1962-10.12.1963 Weaver, Keith T. (Commander)
10.12.1963-DD.12.1964 Rogers, William H. (Commander)
DD.12.1964-DD.12.1965 Tissot, Eugene E. (Commander)
DD.12.1965-15.12.1966 Hill, Allen E. (Commander)
15.12.1966-DD.12.1967 McKellar, Ed D. (Commander)
DD.12.1967-13.12.1968 Eggert, Lowell F. (Commander)
13.12.1968-19.10.1969 Stanley, Joseph K. (Commander)
19.10.1969-05.08.1970 Woodbury, Robert E. (Commander)
05.08.1970-30.04.1971 Parkhurst, David C. (Commander)
30.04.1971-08.05.1972 Kiehl, Richard L. (Commander)
08.05.1972-DD.05.1973 Taylor, Robert C. Jr. (Commander)
DD.05.1973-16.07.1974 Owens, Darrel D. (Commander)
16.07.1974-06.10.1975 Rogers, David N. (Commander)
06.10.1975-21.01.1977 Goldenstein, Gordon R. (Commander)
21.01.1977-24.04.1978 Cole, Joseph D. (Commander)
24.04.1978-27.06.1980 McWhinney, John L. (Commander)
27.06.1980-12.09.1981 Latendresse, Thomas B. (Commander)
12.09.1981-28.06.1982 Zerr, John J. (Commander)
28.06.1982-15.06.1983 Rittenour, Harry T. (Commander)
15.06.1982-17.08.1984 Rud, Gilman E. (Commander)
17.08.1984-10.01.1986 Englehardt, C. D. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.01.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-6 Cougar
DD.06.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-8B Cougar
DD.07.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-8 Cougar
10.12.1957-DD.MM.RRRR North American FJ-4B Fury
DD.07.1959-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk
01.06.1960-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2N Skyhawk / McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
DD.06.1966-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
DD.07.1967-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4F Skyhawk
26.02.1970-DD.MM.RRRR LTV A-7E Corsair II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-192-1956-1986-t86457#320259Verze : 5
MOD
V rámci CVW-11 byla nasazena ve Vietnamské válce na letounech A-7E z letadlové lodi CVA-63 Kitty Hawk


6. listopadu 1970 - 17. cervence 1971
12. unora 1972 - 28. listopadu 1972
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-192-1956-1986-t86457#72727Verze : 0
MOD