Main Menu
User Menu

Stíhací peruť 162 [1960-1971]

Fighter Squadron 162 / VF-162

     
Název:
Name:
Stíhací peruť 162
Originální název:
Original Name:
Fighter Squadron 162
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1960
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
29.01.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1963-20.12.1963 Palubní letecká skupina 16
20.12.1963-10.03.1964 Palubní letecké křídlo 16
05.04.1965-16.12.1965 Palubní letecké křídlo 16
20.05.1966-16.11.1966 Palubní letecké křídlo 16
16.06.1967-31.01.1968 Palubní letecké křídlo 16
Dislokace:
Deployed:
01.08.1963-10.03.1964 -, USS Oriskany (CV-34)
05.04.1965-16.12.1965 -, USS Oriskany (CV-34)
20.05.1966-16.11.1966 -, USS Oriskany (CV-34)
16.06.1967-31.01.1968 -, USS Oriskany (CV-34)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4B Skyhawk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vought F-8E Crusader
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.navy.mil
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-perut-162-1960-1971-t80696#584739Verze : 2
MOD