Main Menu
User Menu

45. armáda [1941-1945]

45th Army / 45-я армия

     
Název:
Name:
45. armáda
Originální název:
Original Name:
45-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
23. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
05.02.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1941-DD.08.1941 Zakavkazský vojenský okruh
DD.08.1941-DD.12.1941 Zakavkazský front
DD.12.1941-DD.01.1942 Kavkazský front
DD.01.1942-DD.05.1942 Zakavkazský vojenský okruh
DD.05.1942-09.07.1945 Zakavkazský front
Dislokace:
Deployed:
01.08.1941-09.07.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.08.1941-DD.10.1941 Baronov, Konstantin Fjodorovič ( )
DD.10.1941-DD.12.1941 Charitonov, Andrej Andrejevič ( )
DD.12.1941-DD.02.1942 Novikov, Vasilij Vasiljevič ( )
DD.02.1942-09.07.1945 Remězov, Fjodor Nikitič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1941-01.01.1942 31. střelecká divize
30.12.1941-08.01.1942 473. střelecká divize
30.12.1941-DD.08.1942 61. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/45-armada-1941-1945-t79182#290904Verze : 1
MOD