Main Menu
User Menu

Velitelství armádního sboru generála Podhajského [1919-1919]

Headquarters of the Army Corps of General Podhajsky

     
Název:
Name:
Velitelství armádního sboru generála Podhajského
Originální název:
Original Name:
Velitelství armádního sboru generála Podhajského
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.06.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1919
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.06.1919-DD.07.1919 Hlavní velitelství československé armády
Dislokace:
Deployed:
05.06.1919-DD.07.1919 Uherský Brod, ? /

Velitel:
Commander:
05.06.1919-DD.07.1919 Podhajský, Alois (polní podmaršál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.06.1919-DD.07.1919 Vitoušek, Josef (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.06.1919-10.10.1919 Velitelství dělostřelectva armádního sboru
14.06.1919-10.10.1919 8. divise
17.06.1919-10.10.1919 9. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Válka na Slovensku 1919
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-armadniho-sboru-generala-Podhajskeho-1919-1919-t73368#594739Verze : 3
MOD