Main Menu
User Menu

354. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

354th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
354. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
354th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
354. denní stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
354. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1958-01.07.1960 9. letecká armáda
01.07.1960-01.01.1962 12. letecká armáda
01.01.1962-01.10.1964 9. letecká armáda
01.10.1964-05.07.1968 833. letecká divize
05.07.1968-25.07.1968 5. letecká armáda
05.07.1968-24.07.1968 dočasně podřízeno: 4. taktické stíhací křídlo
25.07.1968-14.06.1970 ?
15.06.1970-31.03.1993 9. letecká armáda
14.10.1972-18.05.1974 ?
Dislokace:
Deployed:
01.07.1958-02.07.1968 Myrtle Beach, Myrtle Beach AFB
02.07.1968-14.06.1970 Gunsan, Kunsan Air Base (K-8)
15.06.1970-01.10.1991 Myrtle Beach, Myrtle Beach AFB

Velitel:
Commander:
01.07.1958-13.07.1960 Gabreski, Francis S. (Colonel)
13.07.1960-03.10.1960 Petit, Robert L. (Colonel)
03.10.1960-01.04.1963 Meyers, Gilbert L. (Brigadier General)
01.04.1963-12.01.1964 Kruzel, Joseph J. (Colonel)
12.01.1964-15.05.1965 Scott, Franklin H. (Colonel)
15.05.1965-27.07.1965 Ross, Herbert E. (Colonel)
27.07.1965-29.10.1966 Price, Harold L. (Colonel)
29.10.1966-28.11.1966 Lewis, Warren R. (Colonel)
28.11.1966-01.05.1967 Schneider, Edwin A. (Colonel)
01.05.1967-19.03.1968 Williams, William I. (Colonel)
19.03.1968-22.04.1968 Bosworth, Wallace C. Jr (Colonel)
22.04.1968-02.07.1968 Wilson, Waring W. (Colonel)
03.07.1968-04.07.1968 -, - (-)
05.07.1968-05.06.1969 Forney, Donald W. (Colonel)
05.06.1969-14.06.1969 Ritter, Henry W. (Colonel)
14.06.1969-12.07.1969 Long, Maurice G. (Colonel)
12.07.1969-25.01.1970 Neville, Albert R. Jr (Colonel)
25.01.1970-15.06.1970 Warren, Henry L. (Colonel)
15.06.1970-21.06.1971 Rosencrans, Evan W. (Colonel)
21.06.1971-01.05.1973 Knoles, Thomas M. III (Colonel)
01.05.1973-25.10.1974 Curry, William D. Jr (Colonel)
25.10.1974-05.08.1976 Filliman, Michael G. (Colonel)
05.08.1976-23.03.1979 Reed, Robert H. (Colonel)
23.03.1979-07.10.1980 Carns, Michael P.C. (Colonel)
07.10.1980-10.01.1983 Barton, Larry K. (Colonel)
10.01.1983-06.04.1984 Sorensen, Roger A. (Colonel)
06.04.1984-07.01.1986 Hall, Joel H. (Brigadier General)
07.01.1986-12.02.1988 Redden, Joseph J. (Colonel)
12.02.1988-23.02.1990 Jenkins, Robert G. (Colonel)
23.02.1990-28.08.1991 Sharpe, Ervin C. Jr (Colonel)
28.08.1991-01.10.1991 Dallager, John R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1970-01.11.1991 355. taktická stíhací peruť
02.07.1973-28.12.1973 74. taktická stíhací peruť
01.11.1991-15.12.1993 353. stíhací peruť

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/354-takticke-stihaci-kridlo-1958-1991-t69681#452867Verze : 1
MOD