Main Menu
User Menu

141. křídlo RAF [1944-1944]

No. 141 Wing RAF

     
Název:
Name:
141. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 141 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
141. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
05.11.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-DD.MM.1944 21. sektor RAF
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1944-DD.MM.1944 Hartford Bridge, stanice RAF Hartford Bridge
DD.MM.1944-05.11.1944 Ripe, stanice RAF Deanland

Velitel:
Commander:
DD.MM.1944-05.11.1944 Hallowes, H. J. L. (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-16.08.1944 124. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1944 264. peruť RAF
12.05.1944-DD.10.1944 322. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1944 410. peruť RCAF
16.08.1944-DD.10.1944 345. peruť RAF
DD.MM.1944-DD.10.1944 91. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.1944 264. peruť RAF
12.05.1944-DD.10.1944 322. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1944 410. peruť RAF
DD.MM.1944-DD.10.1944 91. peruť RAF
DD.MM.1944-16.08.1944 124. peruť RAF
16.08.1944-DD.10.1944 345. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
niehorster.orbat.com
URL : https://www.valka.cz/141-kridlo-RAF-1944-1944-t64185#228950Verze : 0
MOD