Main Menu
User Menu

120. gardová střelecká divize [1943-1957]

120th Guards Rifle Division / 120-я гвардейская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
120. gardová střelecká divize
Originální název:
Original Name:
120-я гвардейская стрелковая Рогачёвская Краснознамённая орденов Суворова и Кутузова дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
308. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
20.05.1957
Nástupce:
Successor:
120. gardová motostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.09.1943-
Dislokace:
Deployed:
23.09.1943-DD.06.1945 východoevropské válčiště
DD.06.1945-20.05.1957 Minsk, ? /

Velitel:
Commander:
23.09.1943-16.11.1943 Maslennikov, Nikolaj Kuzmič (gardový generálmajor)
16.11.1943-03.06.1944 Fogel, Jan Janovič (gardový plukovník)
03.06.1944-14.07.1944 Fogel, Jan Janovič (gardový generálmajor)
14.07.1944-22.09.1944 Tělkov, Pjotr Sergejevič (gardový plukovník)
22.09.1944-26.12.1944 Nikitin, Nikolaj Alexandrovič (gardový generálmajor)
26.12.1944-20.04.1945 Tělkov, Pjotr Sergejevič (gardový plukovník)
20.04.1945-DD.10.1947 Tělkov, Pjotr Sergejevič (gardový generálmajor)
DD.10.1947-DD.01.1951 Arabej, Pavel Grigorjevič (gardový generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
26.11.1943-20.05.1957 Gardová rogačovská střelecká divize
Vyznamenání:
Decorations:
26.11.1943 Řád rudého praporu
26.04.1945 Řád Suvorova, 2. třída
09.08.1945 Řád Kutuzova, 2. třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. i dr.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Feskov, V. I. i dr.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. i dr.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/120-gardova-strelecka-divize-1943-1957-t62767#569819Verze : 2
MOD