Main Menu
User Menu

25. střelecký sbor [1943-1945]

25th Rifle Corps / 25-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
25. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
25-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1943-31.08.1943 Brjanský front
01.09.1943-31.12.1943 11. armáda
01.01.1944-30.04.1944 48. armáda
01.05.1944-DD.05.1945 69. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
28.02.1943-12.03.1943 Revunenkov, Grigorij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
13.03.1943-16.11.1943 Pererva, Petr Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.11.1943-27.12.1943 Chazov, Ivan Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.12.1943-26.03.1945 Barinov, Alexandr Borisovič (Polkovnik / Полковник)
27.03.1945-09.05.1945 Trufanov, Nikolaj Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1943-01.08.1943 186. střelecká divize
01.05.1943-01.09.1943 238. střelecká divize
01.04.1944-01.07.1944 132. střelecká divize
DD.MM.RRRR-10.06.1945 77. gardová střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Radomský
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/3qMM3D
https://goo.gl/ahuKmj
https://goo.gl/3qjDvj
https://goo.gl/3Ktv1P
URL : https://www.valka.cz/25-strelecky-sbor-1943-1945-t60583#218424Verze : 0
MOD