Main Menu
User Menu

Armádní velitel 2. stupně [1935-1940]

Army Commander 2nd Class

Armádny veliteľ 2. stupňa

Командир армии 2-го ранга

ARMÁDNÍ VELITEL 2. STUPNĚ / КОМАНДИР АРМИИ 2-ГО РАНГА

Hodnost vznikla nově 22. září 1935 na základě výnosu Ústředního výkoného výboru SSSR a Rady lidových komisařů SSSR. Hodnost byla 7. května 1940 na základě výnosu Presidia nejvyššího sovětu SSSR zrušena. Od září 1935 do května 1940 byla udělena 34 osobám.


příjmení a jméno, titul
datum a místo narození
datum a místo úmrtí
datum udělení hodnosti
Alksnis Jakov Ivanovič 26.01.1897 () 29.077.1938 (Moskva) 20.11.1935
Apanasenko Josif Rodionovič 15.04.1890 (Mitrofanovskoje) 05.08.1943 (Bělgorod) 03.1939
Boldin Ivan Vasiljevič15.08.1892 (Vysokaja)28.03.1965 (Kijev)07.12.1939
Dubovoj Ivan Naumovič 24.09.1896 (Čmyrivcy) 29.07.1938 (Moskva) 20.11.1935
Dyběnko Pavěl Jefimovič 28.02.1889 (Ljudkovo) 29.07.1938 (Moskva) 20.11.1935
Feďko Ivan Fjodorovič 06.07.1897 (Chměljovo) 26.02.1939 (Moskva) 20.11.1935
Gorodovikov Oka Ivanovič 01.10.1879 (Mokraja Elmuta) 26.11.1960 (Moskva) 03.1939
Grendal Vladimir Davidovič 22.03.1884 (Sveaborg) 16.11.1940 (Moskva) 16.01.1940
Chalepskij Inokentij Andrejevič 14.07.1893 (Minusinsk) 29.07.1938 (Moskva) 20.11.1935
Chozin Michail Semjonovič 22.10.1896 (Skačicha) 27.02.1979 (Moskva) 03.1939
Jakovlev Vsevolod Fjodorovič 16.04.1895 (Okrojevo) 02.04.1974 (Moskva) 03.1939
Jefremov Michail Grigorjevič 11.03.1897 (Tarus) 19.04.1942 () 03.1939
Kačalov Vladimir Jakovlevič 27.07.1890 (Gorodišče) 04.08.1941 (Stodolišče) 03.1939
Kalinin Stěpan Andrianovič 28.12.1890 (Pankratovskaja) 11.09.1975 (Moskva) 03.1939
Kaširin Nikolaj Dmitrijevič 16.02.1888 (Věrchněuralskaja) 14.06.1938 (Moskva) 20.11.1935
Koněv Ivan Stěpanovič 28.12.1897 (Lodějno) 21.05.1973 (Moskva) 03.1939
Kork Avgust Ivanovič 03.08.1887 (Aardpa) 12.06.1937 (Moskva) 20.11.1935
Kovaljov Michail Prokofjevič 07.07.1897 () 31.08.1967 () 03.1939
Kulik Grigorij Ivanovič 09.11.1890 (Dudnikovo) 24.08.1950 (Kujbyšev) 10.06.1937
Kurďumov Vasilij Nikolajevič 13.10.1895 (Ilměň) 14.02.1970 () 02.1940
Levandovskij Michail Karlovič 15.05.1890 (Tiflis) 29.07.1938 (Moskva) 20.11.1935
Loktionov Alexandr Dmitrijevič 23.08.1893 (Věrchnyj Ljubaž) 28.10.1941 (Barbyš) 22.02.1938
Měreckov Kirill Afanasjevič 07.06.1897 (Nazarjevo) 30.12.1968 (Moskva) 03.1939
Pavlov Dmitrij Grigorjevič 23.10.1897 (Voňuch) 22.07.1941 (Moskva) 03.1940
Seďakin Alexandr Ignaťjevič 26.11.1893 (Sankt-Pětěrburg) 27.07.1938 (Moskva) 20.11.1935
Smorodinov Ivan Vasiljevič 31.08.1894 (Motaki) 10.10.1953 () 02.1940
Smuškevič Jakov Vladimirovič 14.04.1902 (Rakiški) 28.10.1941 (Barbyš) 04.04.1940
Štěrn Grigorij Michajlovič 06.08.1900 (Směla) 28.10.1941 (Barbyš) 03.1939
Timošenko Semjon Konstantinovič 18.02.1895 (Furmanka) 31.03.1970 (Moskva) 28.07.1937
Ťuleněv Ivan Vladimirovič 28.01.1892 (Šatrašany) 15.08.1978 (Moskva) 03.1939
Vacetis Joakim Joakimovič 11.11.1873 (Nějgof) 28.07.1938 (Moskva) 20.11.1935
Vělikanov Michail Dmitrijevič 08.01.1893 (Nikolskoje) 29.07.1938 (Moskva) 10.06.1937
Voronov Nikolaj Nikolajevič 05.05.1899 (Sankt-Pětěrburg) 28.02.1968 (Moskva) 03.1940
Zacharkin Ivan Grigorjevič 27.01.1889 (Ťurino) 15.10.1944 (Oděssa) 02.1940
URL : https://www.valka.cz/Armadni-velitel-2-stupne-1935-1940-t60088#216766Verze : 1
MOD
Datum povýšení
Date of Appointment
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
20.11.1935 Feďko, Ivan Fjodorovič
14.06.1937 Kulik, Grigorij Ivanovič
08.02.1939 Kačalov, Vladimir Jakovlevič
08.02.1939 Koněv, Ivan Stěpanovič
DD.03.1939 Apanasenko, Josif Rodionovič
DD.03.1939 Chozin, Michail Semjonovič
DD.03.1939 Mereckov, Kirill Afanasjevič
05.12.1939 Jefremov, Michail Grigorjevič
05.12.1939 Smorodinov, Ivan Vasiljevič
07.12.1939 Boldin, Ivan Vasiljevič
DD.MM.1939 Kovaljov, Michail Prokofjevič
27.03.1940 Pavlov, Dmitrij Grigorjevič
04.04.1940 Smuškevič, Jakov Vladimirovič
DD.MM.RRRR Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič
URL : https://www.valka.cz/Armadni-velitel-2-stupne-1935-1940-t60088#608959Verze : 0
MOD