Main Menu
User Menu

Oděská armádní skupina [1938-1939]

Odessa Army Group / Одесская армейская группа

     
Název:
Name:
Oděská armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Одесская армейская группа
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1938
Předchůdce:
Predecessor:
6. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
23.10.1939
Nástupce:
Successor:
12. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1938-15.09.1939 Kyjevský zvláštní vojenský okruh
15.09.1939-23.10.1939 Kyjevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
26.07.1938-23.10.1939 Oděsa, ? /

Velitel:
Commander:
26.07.1938-17.02.1939 Parusinov, Filipp Alexejevič (Komandir brigady / Командир бригады)
17.02.1939-23.10.1939 Parusinov, Filipp Alexejevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.07.1938-23.10.1939 Dronov, Nikolaj Sergejevič (Komandir brigady / Командир бригады)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1938-02.10.1939 6. střelecký sbor
15.09.1939-05.10.1939 4. jezdecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kijevskij Krasnoznaměnnyj. Red. B. N. Bujskich. Moskva 1974.
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Moskva 2005.
URL : https://www.valka.cz/Odeska-armadni-skupina-1938-1939-t59739#569200Verze : 1
MOD