Main Menu
User Menu

III. peruť leteckého pluku 1 [1926-1934]

3rd Squadron of the 1st Air Regiment

     
Název:
Name:
III. peruť leteckého pluku 1
Originální název:
Original Name:
III. peruť leteckého pluku 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1926
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1934
Nástupce:
Successor:
I. peruť leteckého pluku 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1926-01.09.1934 Letecký pluk 1
Dislokace:
Deployed:
01.09.1926-22.09.1928 Kbely, letiště /
22.09.1928-20.08.1934 Cheb, Letecké kasárny /
20.08.1934-01.09.1934 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /

Velitel:
Commander:
01.09.1926-31.08.1927 Skála, Jaroslav (podplukovník letectva)
31.08.1927-24.12.1927 Charvát, Augustin (major letectva)
24.12.1927-15.09.1928 Charvát, Augustin (podplukovník letectva)
15.09.1928-20.12.1928 Berounský, Josef (štábní kapitán letectva)
20.12.1928-09.07.1929 Berounský, Josef (major letectva)
09.07.1929-31.08.1929 Malkovský, František (štábní kapitán letectva)
31.08.1929-15.09.1929 Berounský, Josef (major letectva)
15.09.1929-30.09.1933 Zelený, Miloš (major letectva)
30.09.1933-15.02.1934 Kubita, Alois (major letectva)
15.02.1934-01.09.1934 Hamšík, Josef (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1926-01.09.1934 Letka 32
DD.09.1926-DD.09.1928 Letka 10
DD.09.1926-DD.09.1928 Letka 11
DD.09.1926-DD.10.1929 Letka 34
DD.09.1926-DD.09.1928 Letka 36
DD.10.1926-DD.09.1928 Letka 38
01.10.1929-01.09.1934 Letka 31
01.12.1929-01.09.1934 Letka 4
DD.08.1934-DD.09.1934 Letka 34

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 1
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-perut-leteckeho-pluku-1-1926-1934-t58802#378515Verze : 1
MOD