Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 6 [1934-1938]

2nd Squadron of the 6th Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 6
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1934
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 606
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1934-24.09.1938 Letecký pluk 6
Dislokace:
Deployed:
01.09.1934-24.09.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
Velitel:
Commander:
01.09.1934-01.04.1935 Prchal, Alfons (štábní kapitán letectva)
01.04.1935-21.04.1937 Nosek, Vladimír (major letectva)
21.04.1937-15.01.1938 Nosek, Vladimír (podplukovník letectva)
15.01.1938-24.09.1938 Neubauer, Jaroslav (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1934-25.09.1938 Letka 73
01.09.1934-25.09.1938 Letka 74
01.09.1934-01.01.1937 Letka 91

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 6
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-6-1934-1938-t58801#378717Verze : 0
MOD