Main Menu
User Menu

II. peruť leteckého pluku 4 [1937-1938]

2nd Squadron of the 4th Air Regiment

     
Název:
Name:
II. peruť leteckého pluku 4
Originální název:
Original Name:
II. peruť leteckého pluku 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1938
Předchůdce:
Predecessor:
I. peruť leteckého pluku 4
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 604
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1938-24.09.1938 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.01.1938-13.01.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
12.01.1938-24.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka
Velitel:
Commander:
01.01.1938-24.09.1938 Snášel, Alois (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1937-25.09.1938 Letka 43
01.09.1937-25.09.1938 Letka 50
01.10.1937-25.09.1938 Letka 44

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/II-perut-leteckeho-pluku-4-1937-1938-t58786#378710Verze : 0
MOD