Main Menu
User Menu

140. křídlo RAF [1944-1947]

No. 140 Wing RAF

     
Název:
Name:
140. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 140 Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
140. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
14.11.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-DD.MM.RRRR 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-17.06.1944 Gravesend, stanice RAF Gravesend
17.06.1944-05.02.1945 Thorney Island, stanice RAF Thorney Island
05.02.1945-17.04.1945 Rosiéres-en-Santerre, předsunutá přistávací plocha B-87
17.04.1945-DD.MM.RRRR Steenokkerzeel, předsunutá přistávací plocha B-58 Melsbroek
Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.12.1944 Wykeham-Barnes, Peter Guy (Group Captain)
DD.12.1944-DD.MM.RRRR Bateson, Robert Norman (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.RRRR 21. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 464. peruť RAAF
12.05.1944-DD.MM.1945 487. peruť RNZAF
01.09.1945-DD.MM.RRRR 4. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
https://www.rafweb.org/Wing%20Leaders-2TAF.htm#140
URL : https://www.valka.cz/140-kridlo-RAF-1944-1947-t58427#210818Verze : 0
MOD