Main Menu
User Menu

5. střelecký sbor [1938-1941]

5th Rifle Corps / 5-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
5. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
5-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
29.06.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1938-15.09.1939 Bobrujská armádní skupina
15.09.1939-DD.10.1940 4. armáda
DD.10.1940-29.06.1941 10. armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1938-17.09.1939 Bobrujsk, ? /
17.09.1939-DD.10.1939 východoevropské válčiště
DD.10.1939-DD.10.1940 Bobrujsk, ? /
DD.10.1940-22.06.1941 Bělsk
22.06.1941-29.06.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
01.10.1938-DD.11.1939 Garnov, Alexandr Vasiljevič (brigádní velitel)
DD.11.1939-04.06.1940 Garnov, Alexandr Vasiljevič (divizní velitel)
04.06.1940-29.06.1941 Garnov, Alexandr Vasiljevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/5-strelecky-sbor-1938-1941-t58396#527740Verze : 0
MOD