Main Menu
User Menu

7. střelecký sbor [1922-1941]

7th Rifle Corps / 7-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
7. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
7-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
7. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
02.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-17.05.1935 Ukrajinský vojenský okruh
17.05.1935-17.09.1939 Charkovský vojenský okruh
17.09.1939-11.10.1939 Ukrajinský front
11.10.1939-09.06.1940 Oděský vojenský okruh
09.06.1940-11.07.1940 9. armáda
11.07.1940-25.06.1941 Oděský vojenský okruh
25.06.1941-03.07.1941 Jižní front
03.07.1941-07.07.1941 Jihozápadní front
07.07.1941-02.08.1941 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-DD.06.1924 Zaporožje, ? /
DD.06.1924-17.09.1939 Dněpropetrovsk, ? /
17.09.1939-11.10.1939 Žmerinka
11.10.1939-25.06.1941 Dněpropetrovsk, ? /
25.06.1941-02.08.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.09.1923 Bachtin, Alexandr Nikolajevič
DD.09.1923-DD.06.1924 ?
DD.06.1924-DD.03.1931 Mulin, Valentin Michajlovič
DD.03.1931-20.11.1935 ?
20.11.1935-DD.06.1937 Rogaljov, Fjodor Fjodorovič (divizní velitel)
DD.06.1937-15.02.1938 ?
15.02.1938-22.02.1938 Dobroserdov, Konstantin Leonidovič (plukovník)
22.02.1938-09.02.1939 Dobroserdov, Konstantin Leonidovič (brigádní velitel)
09.02.1939-04.06.1940 Dobroserdov, Konstantin Leonidovič (divizní velitel)
04.06.1940-02.08.1941 Dobroserdov, Konstantin Leonidovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/7-strelecky-sbor-1922-1941-t58393#527896Verze : 0
MOD