Main Menu
User Menu

12. armáda [1941-1942]

12th Army / 12-я армия

     
Název:
Name:
12. armáda
Originální název:
Original Name:
12-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
17. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
19.09.1942
Nástupce:
Successor:
Tuapseský opevněný prostor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.08.1941-28.07.1942 Jižní front
28.07.1942-19.09.1942 Zakavkazský front
Dislokace:
Deployed:
25.08.1941-19.09.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
25.08.1941-16.10.1941 Galanin, Ivan Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.10.1941-15.04.1942 Korotějev, Konstantin Apollonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
15.04.1942-03.09.1942 Grečko, Andrej Antonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
03.09.1942-13.09.1942 Sokolskij, Alexandr Kuzmič (Polkovnik / Полковник)
13.09.1942-19.09.1942 Kiričenko, Nikolaj Jakovlevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.08.1941-07.10.1941 Baranov, Alexej Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
07.10.1941-16.10.1941 Baranov, Alexej Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.10.1941-27.12.1941 Jermolajev, Alexandr Grigorjevič (Polkovnik / Полковник)
27.12.1941-03.09.1942 Jermolajev, Alexandr Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
03.09.1942-19.09.1942 Sokolskij, Alexandr Kuzmič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1941-01.03.1942 15. střelecká divize
DD.05.1942-22.05.1942 88. stíhací letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/12-armada-1941-1942-t55667#564722Verze : 3
MOD