Main Menu
User Menu

2. mechanizovaný sbor [1940-1941]

2nd Mechanised Corps / 2-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
2. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
2-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
55. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
07.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1940-21.06.1941 Oděský vojenský okruh
21.06.1941-10.07.1941 9. armáda
10.07.1941-18.07.1941 Jižní front
18.07.1941-07.08.1941 12. armáda
Dislokace:
Deployed:
30.06.1940-22.06.1941 Tiraspol, ? /
22.06.1941-07.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
30.06.1940-07.08.1941 Novoselskij, Jurij Vladimirovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/2-mechanizovany-sbor-1940-1941-t54584#564953Verze : 5
MOD