Main Menu
User Menu

IV. sbor [1938-1945]

IV Corps / IV Hadtest


MAĎARSKÉ KRÁLOVSTVÍ IV HADTEST
IV. ARMÁDNÍ SBOR
Datum vzniku 22.11.1938
Předchůdce 4. vojenská oblast [1922-1938]
Datum zániku
Následovník
Nadřízené velitelství
Dislokace 11.1938-??.1942 Pésc
Velitelé 11.1938-02.1940 Ruszkay Jenö
02.1940-08.1941 Horváth László
08.1941-12.1942 Csatay Lájos
12.1942-09.1944 Heszlényi József
Podřízená velitelství 12.1938-02.1942 10. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 11. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 12. pěší brigáda [1938-1942]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Literatura Kliment, Charles K. - Bernád, Dénes: Maďarská armáda 1919-1945. Praha, Naše vojsko 2007.
URL : https://www.valka.cz/IV-sbor-1938-1945-t53608#199574Verze : 0
MOD