Main Menu
User Menu

I. peruť leteckého pluku 5 [1931-1938]

1st Squadron of the 5th Air Regiment

     
Název:
Name:
I. peruť leteckého pluku 5
Originální název:
Original Name:
I. peruť leteckého pluku 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1931
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 605
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1931-24.09.1938 Letecký pluk 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1931-01.03.1936 Kbely, Letecké kasárny /
01.03.1936-25.09.1938 Brno, letiště /
Velitel:
Commander:
01.10.1931-01.11.1931 Hošek, Kurt (kapitán letectva)
01.11.1931-16.05.1932 Grössler, Antonín (štábní kapitán letectva)
16.05.1932-22.07.1932 Sekyra, Otakar (kapitán letectva)
22.07.1932-20.08.1932 Kautecký, Ladislav (major letectva)
20.08.1932-15.09.1932 Grössler, Antonín (štábní kapitán letectva)
15.09.1932-01.04.1935 Mareš, Karel (major letectva)
01.04.1935-24.09.1938 Klepš, František (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1931-25.09.1938 Letka 81
01.10.1931-25.09.1938 Letka 82
01.09.1934-01.10.1937 Letka 83
01.09.1934-01.10.1937 Letka 84

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 6
URL : https://www.valka.cz/I-perut-leteckeho-pluku-5-1931-1938-t45604#378719Verze : 0
MOD