Main Menu
User Menu

I. peruť leteckého pluku 4 [1934-1938]

1st Squadron of the 4th Air Regiment

     
Název:
Name:
I. peruť leteckého pluku 4
Originální název:
Original Name:
I. peruť leteckého pluku 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1934
Předchůdce:
Predecessor:
III. peruť leteckého pluku 1
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1938
Následovník:
Successor:
II. peruť leteckého pluku 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1934-01.01.1938 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.09.1934-01.01.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
Velitel:
Commander:
01.09.1934-02.04.1935 Hamšík, Josef (major letectva)
02.04.1935-01.01.1938 Snášel, Alois (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1934-01.09.1937 Letka 31
01.09.1934-01.09.1937 Letka 32
DD.09.1934-DD.01.1938 Letka 34

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 4
URL : https://www.valka.cz/I-perut-leteckeho-pluku-4-1934-1938-t45602#378713Verze : 0
MOD