Main Menu
User Menu

26. tankový sbor [1942-1942]

26th Tank Corps / 26-й танковый корпус

     
Název:
Name:
26. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
26-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.12.1942
Nástupce:
Successor:
1. gardový tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.06.1942-10.08.1942 Moskevský vojenský okruh
10.08.1942-03.09.1942 Brjanský front
03.09.1942-27.11.1942 5. tanková armáda
27.11.1942-08.12.1942 21. armáda
Dislokace:
Deployed:
23.06.1942-10.08.1942 Kostěrevo
10.08.1942-08.12.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
23.06.1942-08.12.1942 Rodin, Alexej Grigorjevič (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.06.1942-09.09.1942 Zinovjev, Alexandr Dmitrijevič (plukovník)
09.09.1942-08.12.1942 Pavlov, Andrej Michajlovič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1942-08.12.1942 216. tanková brigáda [1942-1942]

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
23.06.1942-08.12.1942 VÚ 06680
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, Igor Grigorjevič: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk, Charvest 2001.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/26-tankovy-sbor-1942-1942-t44573#527074Verze : 2
MOD