Main Menu
User Menu

Přehled hlav státu Alžírska

List of heads of state of Algeria

Alžírská demokratická a lidová republika
     
Seznam / Index Prezident / President
Ve funkci / In officeJméno / Name
01
15.09.1963-19.06.1965
Ahmed Ben Bella
-
19.06.1965-10.12.1976
Revoluční rada
02
10.12.1976-27.12.1978
Houari Boumedienne
zastupoujíci / acting
27.12.1978-09.02.1979
Rabah Bitat
03
09.02.1979-11.01.1992
Chadli Bendjedid
-
11.01.1992-14.01.1992
Ústavní rada
04
14.01.1992-29.06.1992
Mohamed Boudiaf
05
02.07.1992-31.01.1994
Ali Kafi
06
31.01.1994-27.04.1999
Liamine Zéroual
07
27.04.1999-02.04.2019
Abdelaziz Bouteflika
zastupujíci / acting
02.04.2019-19.12.2019
Abdelkader Bensalah
08
19.12.2019-
Abdal Madžíd Tabbúni
URL : https://www.valka.cz/Prehled-hlav-statu-Alzirska-t41589#658474Verze : 5
MOD
Provizorní vláda Alžírské republiky
předseda Provizorní vlády Alžírské republiky

28.03.1962-03.06.1962 Abderrahmán Farres

Alžírský stát
předsedové Provizorní vlády Alžírské republiky

03.06.1962-04.08.1962 Abderrahmán Farres
20.09.1962-25.09.1962 Ferhat Abbas

Alžírská lidově demokratická republika
předseda Provizorní vlády Alžírské lidově demokratické republiky

25.09.1962-15.09.1963 Ferhat Abbas

prezident

15.9.1963-19.6.1965 Ahmed Ben Bella

předseda Revoluční rady

19.6.1965-10.12.1976 Colonel Houari Boumedienne

prezident

10.12.1976-27.12.1978 Colonel Houari Boumedienne

přechodný prezident

27.12.1978-9.2.1979 Rabah Bihat

prezident

9.2.1979-11.1.1992 Colonel Chadlí Benjedid

předsedové Státní rady

14.1.1992-29.6.1992 Mohamed Boudiaf
29.6.1992-31.1.1994 Ali Kafi

hlava státu

31.1.1994-27.4.1999 Lamín Ziruál

prezident

27.4.1999-03.04.2019 Abdelaziz Bouteflika

Státni prezident
03.04.2019-19.12.2019 Abdelkader Bensalah (zastupujíci do 09.04.2019)
19.12.2019- Abdelmadjid Tebboune
URL : https://www.valka.cz/Prehled-hlav-statu-Alzirska-t41589#162113Verze : 2