Main Menu
User Menu

37. armáda [1941-1941] - 1. formování

37th Army - 1st forming

37-я армия (37 A) - I. формирование

     
Název:
Name:
37. armáda - 1. formování
Originální název:
Original Name:
37-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Kyjevský opevněný prostor
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.08.1941-25.09.1941 Jihozápadní front
Dislokace:
Deployed:
10.08.1941-25.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
10.08.1941-25.09.1941 Vlasov, Andrej Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.08.1941-25.09.1941 Dobroserdov, Konstantin Leonidovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.07.1941-14.09.1941 1. výsadkový sbor
11.07.1941-DD.08.1941 2. výsadkový sbor
10.08.1941-25.09.1941 Vzdušné síly 37. armády - 1. formování
30.08.1941-14.09.1941 124. střelecká divize - 1. formování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/37-armada-1941-1941-1-formovani-t35976#516892Verze : 0
MOD