Main Menu
User Menu

42. letecká divize dalekého dosahu [1940-1942]

42nd Long Range Aviation Division

42. letecká divízia ďalekého dosahu

42-я авиационная дивизия дальнего действия (42 ад дд)

     
Název:
Name:
42. letecká divize dalekého dosahu
Originální název:
Original Name:
42-я авиационная дивизия Дальнего Действия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.03.1942
Nástupce:
Successor:
rozformovaná
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1940-18.08.1941 3. letecký zbor diaľkového bombardovacieho letectva
18.08.1941-31.03.1942 Diaľkové bombardovacie letectvo
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.11.1940-31.03.1942 Borisenko, Michail Charlampievič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 22.06.1941 do 31.03.1942
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/42-letecka-divize-dalekeho-dosahu-1940-1942-t33905#574791Verze : 2
MOD