Main Menu
User Menu

5. mechanizovaný sbor [1940-1941]

5th Mechanised Corps / 5-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
5. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
5-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
51. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
10.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1940-15.07.1940 Zabajkalský vojenský okruh
15.07.1940-04.07.1941 16. armáda
04.07.1941-10.08.1941 20. armáda
Dislokace:
Deployed:
30.06.1940-25.05.1941 Zastávka č. 77, ?
25.05.1941-21.06.1941 přesun
21.06.1941-26.06.1941 Berdičev, ? /
26.06.1941-10.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
06.06.1940-DD.03.1941 Těrjochin, Makar Fomič (generálporučík tankového vojska)
DD.03.1941-DD.08.1941 Alexejenko, Ilja Prokofjevič (generálmajor tankového vojska)
DD.08.1941-10.08.1941 Žuravljov, Jevgenij Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL CZ: https://www.valka.cz/5-mechanizovany-sbor-1940-1941-t33486#564956Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/5th-Mechanised-Corps-5-y-mehanizirovannyy-korpus-t33486#564956Version : 0
MOD