Main Menu
User Menu

II. sbor [1956-1993]

2nd Corps / II. Korps

     
Název:
Name:
II. sbor
Originální název:
Original Name:
II. Korps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.07.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.03.1993
Nástupce:
Successor:
II. sbor (německo-americký)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
Dislokace:
Deployed:
02.07.1956-31.03.1993 Ulm, ? /
Velitel:
Commander:
02.07.1956-01.04.1957 Foertsch, Friedrich (generálmajor)
01.04.1957-01.10.1961 Pemsel, Max-Josef (generálporučík)
01.10.1961-01.10.1967 Hepp, Leo (generálporučík)
01.10.1967-01.10.1970 Thilo, Karl Wilhelm (generálporučík)
01.10.1970-01.04.1976 Schönefeld, Helmut (generálporučík)
01.04.1976-01.10.1980 Ilsemann, Carl Gero von (generálporučík)
01.10.1980-01.10.1981 Glanz, Meinhard (generálporučík)
01.10.1981-01.10.1983 Chalupa, Leopold (generálporučík)
01.10.1983-01.04.1989 Lange, Werner (generálporučík)
01.04.1989-31.03.1993 Verstl, Gert (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1956-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.07.1956-06.04.1957 2. granátnická divize
02.07.1956-01.10.1959 4. granátnická divize
01.10.1959-01.10.1970 4. divize tankových granátníků
01.10.1970-01.10.1980 4. myslivecká divize
01.10.1980-01.04.1994 4. divize tankových granátníků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/II-sbor-1956-1993-t30469#517876Verze : 0
MOD