Main Menu
User Menu

> Základní pravidla pro diskusi na forum.valka.cz

Následující pravidla jsou závazná pro všechny uživatele forum.valka.cz, kteří se chtějí do fóra zaregistrovat a vkládat jakékoliv příspěvky, a to jak do faktografické části, tak do části volné.


Každý jednotlivý příspěvek je kontrolován a ověřován Moderátorem nebo Administrátorem tohoto fora, který tak dohlíží na dodržování těchto pravidel a má právo příspěvek upravit, přejmenovat, přesunout či smazat, uživatele upozornit, varovat, udělit žlutou kartu a při opakovaném porušování pravidel i dočasně či trvale vyloučit z tohoto fóra. U závažných porušení pravidel dochází k technické blokaci, které může znamenat, že se uživatel nedostane nejen do fora, ale na celý server valka.cz. Prosíme tedy všechny o dodržování těchto pravidel !1) Dodržujte zákony !


- Na tomto foru je zakázáno sdílet jakýkoliv nelegální obsah, filmy, hudbu apod.


- Zároveň je zakázáno kopírovat sem jakékoliv texty, obrázky a další materiál bez svolení jeho původního autora nebo vlastníka autorských práv k tomuto dílu. Toto pravidlo je porušováno nejčastěji a proto na něj klademe takový důraz. Pokud si nejste jisti, zdali Vámi vkládaný text splňuje toto kritérium, neváhejte a obraťte se na naše Moderátory, Administrátory nebo mě osobně ! Předejdeme tak zbytečným problémům a možné blokaci !


- Každý faktografický příspěvek musí mít uveden zdroj, ze kterého byl čerpán. Příspěvek bez zdroje nemá žádnou hodnotu a je lepší jej zde nemít !


- Je zakázán revisionismus (např. popírání holocaustu)2) Chovejte se slušně


- Je zakázáno napadání, osobní osočování, nadávky, včetně nábožensky či národnostně motivovaných urážek


- Nevytvářejte si registrace na jméno "Adolf Hitler" a podobně, takové registrace blokujeme.


- Jsme radši, pokud se zaregistrujete pod svým pravým jménem


- Každý má svůj názor a má na něj plné právo, respektujte tedy názory ostatních. Ne vždy s vámi bude každý souhlasit, ale to neznamená, že je blbec !


- Každá sekce fora má svá specifická pravidla, CO a JAK se do ní má vkládat, a JAK se to má pojmenovat. Tato pravidla jsou nezbytně nutná, aby byl systém transparetní a každý uživatel se v něm snadno zorientoval, proto se prosím seznamte s pravidly sekce, do které chcete přispět, respektujte informace od Moderátorů a nelekejte se, pokud je Váš příspěvek upraven či přejmenován.


- Pokud se rozhodnete někam přispět, přečtěte si celou předchozí diskusi v daném tématu, abyste se plně seznámili s "dějem". Není nic horšího, než když se po 15ti stránkové debatě objeví někdo nový, a začne znovu řešit to, co už se dávno vyřešilo.


- Pokud nemáte co rozumného říct, radši mlčte. Zejména ve faktografii se nám objevují příspěvky, třeba u životopisů, "to byl dobrý generál". Hm, ano, možná že byl, ale takováto věta ma informační hodnotu nula, a bude moderátorem smazána. Zbytečná práce navíc. Pokud daného generála máte rádi a obdivujete ho, napište o něm článek, zpracujte jeho životopis, nebo jeho tažení - uděláte pro něj víc.3) Uvědomte si realitu


- Zakládání témat "Co by bylo kdyby" je vysloveně zakázáno. Stejně tak ruzná témata o ničem, typu "nejlepší tank WW2". Tyto diskuse k ničemu nevedou a pouze odčerpávají síly moderátorům a ostatním, kteří se snaží stále dokola vyvracet zažité nepřesnosti a omyly. Preferujeme skutečnou práci před tímto mařením.


- Oslavování fašismu, nacismu, komunismu a dalších diktátorských forem vlády tu není tolerováno.


- Jakékoliv debaty o politice tu nejsou tolerovány.


- I tento server z nečeho musí žít. Proto jakákoliv reklama, uvádění odkazů a další formy propagace na cizí weby, projekty a produkty jsou na tomto foru zakázány, pokud to není domluveno se mnou osobně nebo pokud se to netýká uvádění zdrojů u faktografických příspěvků.


- Vložením svého příspěvku na valka.cz souhlasíte s jeho nenávratným umístěním na tomto webu, bez možnosti jej dále měnit nebo odstranit. Pouze Moderátoři a Administrátoři mají oprávnění k odstranění nebo změně příspěvku a můžete se na ně kdykoliv obrátit - Vašemu požadavku ale nemusí být vyhověno !4) Radost a spolupráce


- Vše, co zde děláme, má za cíl vytvořit veřejně dostupnou co nejobsáhlejší databázi osobností, událostí a věcí spojených s vojenstvím a historií. Tvorba by nám všem měla přinášet radost a seznamovat nás s novými věcmi a v neposlední řadě i s novými lidmi, lidmi našich zájmů a koníčků. Proto děláme vše pro to, aby toto forum bylo místem radosti a spolupráce a tvrdě zasahujeme tam, kde je tato idea porušována, kde se nedodržují pravidla nebo kde je nám vědomě přidělávána další práce.
Pokud jste se seznámili s těmito pravidly, vepište ANO do následujícího pole a odešlete. Pokud s pravidly nesouhlasíte, můžete pokračovat v prohlížení fora, ale nebude Vám umožněno vkládat žádné příspěvky a některé další funkce mohou být nedostupné.
Za server valka.cz
Radek Havelka, Admin
URL : https://www.valka.cz/Zakladni-pravidla-pro-diskusi-na-forum-valka-cz-t268#1232Verze : 0
MOD