Main Menu
User Menu

3. ponorková flotila [1969-1992]

3rd Submarine Flotilla

3. ponorková flotila

3-я флотилия подводных лодок (3 ФлПЛ)

     
Název:
Name:
3. ponorková flotila
Originální název:
Original Name:
3-я флотилия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.12.1969
Předchůdce:
Predecessor:
12. ponorková eskadra
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1992
Nástupce:
Successor:
3. ponorková flotila
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.12.1969-DD.01.1992 Severná flota
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1969-DD.MM.1992 Gadžievo, ? /

Velitel:
Commander:
DD.12.1969-DD.MM.1972 Nevolin, Georgij Lukič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1972-DD.10.1973 Nevolin, Georgij Lukič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.10.1973-20.09.1974 Černavin, Vladimir Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1974-13.02.1976 Sysojev, Jurij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
13.02.1976-DD.04.1976 Sysojev, Jurij Alexandrovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.04.1976-28.10.1976 Matuškin, Lev Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
28.10.1976-DD.07.1984 Matuškin, Lev Alexejevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.07.1984-27.06.1986 Patrušev, Jurij Nikolajevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.07.1986-DD.10.1990 Litvinov, Ivan Nikitovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1990-07.07.1992 Bezkorovajnyj, Vladimir Gerasimovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.12.1969-DD.MM.1972 Uskov, Ivan Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
12.02.1972-DD.09.1973 Černavin, Vladimir Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1973-DD.04.1976 Matuškin, Lev Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.04.1976-DD.12.1979 Lobodenko, Vilen Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1979-DD.07.1985 Zembovskij, Jevgenij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1985-DD.MM.1988 Porošin, Vasilij Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1988-DD.05.1989 Bezkorovajnyj, Vladimir Gerasimovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1989-DD.06.1991 Šilin, Jurij Konstantinovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1991-DD.MM.1992 Patrušev, Viktor Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1969-31.12.1991 31. ponorková divize
21.02.1973-DD.11.1974 41. ponorková divize
23.07.1975-DD.12.1991 13. ponorková divize
30.10.1985-31.12.1991 24. ponorková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
vvc-site.narod.ru
https://www.zato-a.ru/pr/history/submarines.php
shturman-tof.ru
URL : https://www.valka.cz/3-ponorkova-flotila-1969-1992-t230242#639187Verze : 0
MOD