Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 138 [1943-1944]

Bombing Squadron 138 / VB-138

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 138
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 138
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 138
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1943-12.07.1943 Letecké křídlo floty 6
12.07.1943-15.10.1943 Letecké křídlo floty 2
15.10.1943-19.05.1944 Letecké křídlo floty 1
19.05.1944-25.06.1944 Letecké křídlo floty 14
25.06.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
15.03.1943-28.06.1943 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
28.06.1943-12.07.1943 Alameda, NAS Alameda
12.07.1943-19.05.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
19.05.1944-25.06.1944 Alameda, NAS Alameda
25.06.1944-01.10.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
15.03.1943-26.06.1944 Hanson, Murray (Lieutenant Commander)
26.06.1944-01.10.1944 Houston, Charles E. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-138-1943-1944-t217159#609473Verze : 1
MOD