Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 116 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 116 "Blue Raiders" / VPB-116

Hliadková bombardovacia peruť 116

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 116
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 116
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 116
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 116
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-01.05.1945 Letecké křídlo floty 1
01.05.1945-DD.10.1945 Letecké křídlo floty 18
DD.10.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-DD.10.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.10.1945-15.05.1946 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-03.02.1945 Gumz, Donald G. (Lieutenant Commander)
03.02.1945-11.07.1945 Waggoner, Allen R. (Lieutenant Commander)
11.07.1945-DD.MM.1945 Michaels, Walter C. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1945-DD.12.1945 Daniels, ? (Lieutenant Commander)
DD.12.1945-DD.04.1946 Mather, L. W. (Commander)
DD.04.1946-15.05.1946 Jones, B. F. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-116-1944-1946-t217147#609453Verze : 1
MOD