Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 209 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 209 / VPB-209

Hliadková bombardovacia peruť 209

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 209
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 209
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 209
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-DD.06.1945 Letecké křídlo floty 3
DD.06.1945-20.06.1945 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-DD.10.1944 ?, NAAF Salinas
DD.10.1944-28.02.1945 Coco Solo, NAS Coco Solo /
28.02.1945-31.05.1945 Galapagos Islands, ?
31.05.1945-DD.06.1945 Coco Solo, NAS Coco Solo /
DD.06.1945-20.06.1945 Virginia Beach, NAS Norfolk

Velitel:
Commander:
01.10.1944-09.10.1944 Thompson, Raymond S. Jr. (Commander)
09.10.1944-20.06.1945 Gerdon, Harold P. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-209-1944-1945-t217119#609386Verze : 1
MOD