Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 121 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 121 / VPB-121

Hliadková bombardovacia peruť 121

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 121
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 121
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 81
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-06.01.1945 Letecké křídlo floty 14
06.01.1945-03.07.1945 Letecké křídlo floty 2
03.07.1945-19.09.1945 Letecké křídlo floty 1
19.09.1945-01.06.1946 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-DD.11.1944 San Diego, NAAF Camp Kearny
DD.11.1944-06.01.1945 Quantico, NAS Brown Field
06.01.1945-DD.09.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.09.1945-01.06.1946 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-19.09.1945 Pflum, Raymond J. (Commander)
19.09.1945-01.06.1946 Swenson, Harold R. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-121-1944-1946-t215730#605684Verze : 1
MOD