Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 24 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 24 / VPB-24

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 24
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 24
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 24
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-10.10.1944 Letecké křídlo floty 1
10.10.1944-01.05.1945 Letecké křídlo floty 2
01.05.1945-20.06.1945 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-01.05.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
01.05.1945-20.06.1945 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1942-DD.03.1945 Wadsworth, R. F. (Lieutenant Commander)
DD.03.1945-20.06.1945 Tebbetts, J. E. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1942-20.06.1945 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-24-1944-1945-t212634#597995Verze : 1
MOD