Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 13 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 13 / VPB-13

Hliadková bombardovacia peruť 13

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 13
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 13
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 13
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-19.11.1944 Letecké křídlo floty 14
19.11.1944-30.11.1945 Letecké křídlo floty 1
30.11.1945-01.12.1945 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-19.11.1944 Coronado, NAS San Diego
19.11.1944-DD.12.1945 ?, NOB Saipan
DD.12.1945-DD.MM.RRRR Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-06.09.1945 Ferguson, J. A. (Lieutenant Commander)
06.09.1945-01.12.1945 Jadrnicek, James R. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-01.12.1945 PB2Y-5
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-13-1944-1945-t212517#597746Verze : 1
MOD