Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 153 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 153 / VPB-153

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 153
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 153
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 153
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 153
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-04.11.1944 Training Task Force
04.11.1944-24.03.1945 Letecké křídlo floty 8
24.03.1945-06.06.1945 Letecké křídlo floty 2
06.06.1945-DD.10.1945 Letecké křídlo floty 18
DD.10.1945-20.11.1945 Letecké křídlo floty 8
20.11.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-04.11.1944 Burns Flat, NAS Clinton
04.11.1944-24.03.1945 Sunnyvale, NAS Moffett Field
24.03.1945-DD.10.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.10.1945-06.02.1946 Sunnyvale, NAS Moffett Field
06.02.1946-15.05.1946 Edenton, NAS Edenton

Velitel:
Commander:
01.10.1944-20.11.1945 West, Elliott M. (Lieutenant Commander)
20.11.1945-12.03.1946 Nelson, Harold S. (Lieutenant Commander)
12.03.1946-09.04.1946 Melvin, C. A. (Commander)
09.04.1946-15.05.1946 Nelson, Harold S. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR PV-1 (Mod)
DD.11.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.02.1945-15.05.1946 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-153-1944-1946-t212453#597608Verze : 1
MOD