Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 62 [1970- ]

Patrol Squadron 62 "Broad Arrows" / VP-62

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 62
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 62
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1970
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1970-DD.MM.RRRR Záložní hlídkové křídlo v Atlantiku
Dislokace:
Deployed:
01.11.1970-DD.MM.RRRR Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
01.11.1970-DD.05.1972 Smith, Donald (Commander)
DD.05.1972-DD.05.1974 Myatt, Kenneth E. (Commander)
DD.05.1974-30.10.1976 Durr, J. E. (Commander)
30.10.1976-15.04.1978 Combs, C. E. (Commander)
15.04.1978-15.12.1979 Tate, John T. (Commander)
15.12.1979-DD.12.1981 Butler, Samuel B. (Commander)
DD.12.1981-30.07.1983 Young, Brian A. (Commander)
30.07.1983-08.12.1984 Weatherman, Joe H. (Commander)
08.12.1984-07.06.1986 Williams, Robert J. (Commander)
07.06.1986-05.12.1987 Brigman, Ellis (Commander)
05.12.1987-18.03.1989 Birr, Douglas R. (Commander)
18.03.1989-15.09.1990 Birge, John H. (Commander)
15.09.1990-21.03.1992 Miner, John B. (Commander)
21.03.1992-16.07.1993 Milligan, Jan S. (Commander)
16.07.1993-DD.MM.1994 LaVigne, Barry A. (Commander)
DD.MM.1994-DD.MM.RRRR Poelker, George F. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.11.1970-DD.MM.RRRR SP-2H
DD.07.1971-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.11.1972-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A DIFAR Orion
DD.05.1979-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.11.1983-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B TACNAVMOD Orion
DD.11.1987-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIII Orion
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-62-1970-t212351#597425Verze : 1
MOD