Main Menu
User Menu

Protiponorková peruť 28 [1960-1992]

Antisubmarine Squadron 28 "Gamblers" / VS-28

     
Název:
Name:
Protiponorková peruť 28
Originální název:
Original Name:
Antisubmarine Squadron 28
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1960
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiponorková palubní letecká skupina 52
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiponorková palubní letecká skupina 56
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiponorková palubní letecká skupina 52
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiponorká palubní letecká skupina 54
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Palubní letecké křídlo 3
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Palubní letecké křídlo 7
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Palubní letecké křídlo 6
Dislokace:
Deployed:
11.06.1960-DD.06.1960 -, USS Wasp (CVS-18)
09.07.1960-11.08.1960 -, USS Wasp (CVS-18)
28.11.1960-10.12.1960 -, USS Wasp (CVS-18)
09.01.1961-DD.02.1961 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.03.1961-DD.04.1961 -, USS Wasp (CVS-18)
09.06.1961-01.09.1961 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.11.1961-DD.12.1961 -, USS Wasp (CVS-18)
11.01.1962-01.02.1962 -, USS Wasp (CVS-18)
18.02.1962-16.06.1962 -, USS Wasp (CVS-18)
02.11.1962-22.11.1962 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.01.1963-DD.02.1963 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.03.1963-04.04.1963 -, USS Wasp (CVS-18)
11.05.1963-18.05.1963 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.06.1963-DD.07.1963 -, USS Wasp (CVS-18)
29.08.1963-09.11.1963 -, USS Lake Champlain (CVS-39)
DD.11.1963-DD.12.1963 -, USS Lake Champlain (CVS-39)
DD.04.1964-04.05.1964 -, USS Wasp (CVS-18)
14.05.1964-03.06.1964 -, USS Wasp (CVS-18)
21.07.1964-07.08.1964 -, USS Wasp (CVS-18)
08.09.1964-18.12.1964 -, USS Wasp (CVS-18)
08.02.1965-DD.04.1965 -, USS Wasp (CVS-18)
31.05.1965-10.06.1965 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.07.1965-DD.07.1965 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.08.1965-DD.11.1965 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.12.1965-22.12.1965 -, USS Wasp (CVS-18)
24.01.1966-18.02.1966 -, USS Wasp (CVS-18)
18.04.1966-06.05.1966 -, USS Wasp (CVS-18)
13.05.1966-DD.06.1966 -, USS Wasp (CVS-18)
20.06.1966-01.07.1966 -, USS Wasp (CVS-18)
25.07.1966-01.09.1966 -, USS Wasp (CVS-18)
05.11.1966-18.11.1966 -, USS Wasp (CVS-18)
28.11.1966-16.12.1966 -, USS Wasp (CVS-18)
24.01.1967-26.02.1967 -, USS Wasp (CVS-18)
19.03.1967-07.04.1967 -, USS Wasp (CVS-18)
28.02.1968-06.04.1968 -, USS Wasp (CVS-18)
30.04.1968-20.05.1968 -, USS Wasp (CVS-18)
20.08.1968-19.12.1968 -, USS Wasp (CVS-18)
DD.05.1969-DD.05.1969 -, USS Yorktown (CVS-10)
DD.10.1969-DD.11.1969 -, USS Intrepid (CVS-11)
16.03.1970-03.04.1970 -, USS Wasp (CVS-18)
05.05.1970-08.09.1970 -, USS Wasp (CVS-18)
14.01.1971-03.03.1971 -, USS Wasp (CVS-18)
07.06.1971-31.10.1971 -, USS Saratoga (CVA-60)
21.06.1973-19.01.1974 -, USS Independence (CV-62)
06.03.1976-24.03.1976 -, USS America (CV-66)
15.04.1976-25.10.1976 -, USS America (CV-66)
10.06.1977-19.07.1977 -, USS America (CV-66)
29.09.1977-25.04.1978 -, USS America (CV-66)
28.06.1979-14.12.1979 -, USS Independence (CV-62)
19.11.1980-10.06.1981 -, USS Independence (CV-62)
07.06.1982-21.12.1982 -, USS Independence (CV-62)
18.10.1983-11.04.1984 -, USS Independence (CV-62)
16.10.1984-19.02.1985 -, USS Independence (CV-62)
08.07.1985-04.08.1985 -, USS Forrestal (CV-59)
DD.03.1986-DD.04.1986 -, USS Forrestal (CV-59)
04.06.1986-10.11.1986 -, USS Forrestal (CV-59)
28.08.1987-08.10.1987 -, USS Forrestal (CV-59)
25.04.1988-07.10.1988 -, USS Forrestal (CV-59)
04.11.1989-12.04.1990 -, USS Forrestal (CV-59)
30.05.1991-21.12.1991 -, USS Forrestal (CV-59)
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman S2F-1 Tracker
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman S2F-1S Tracker
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman S2F-2 Tracker
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman S2F-1S1 Tracker
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman S-2E Tracker
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Lockheed S-3A Viking
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Lockheed US-3A Viking
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Lockheed S-3B Viking
Poznámka:
Note:
1960-1985 "Hukkers"
1985-1992 "Gamblers"
Zdroje:
Sources:
www.wings-aviation.ch
URL : https://www.valka.cz/Protiponorkova-perut-28-1960-1992-t211048#595117Verze : 1
MOD