Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 50 [1953-1992]

Patrol Squadron 50 "Blue Dragons" / VP-50

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 50
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 50
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 892
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1953-DD.MM.1953 Letecké křídlo floty 1
DD.MM.1953-DD.MM.1953 Letecké křídlo floty 14
DD.MM.1953-DD.MM.1956 COMFAIRALAMEDA
DD.MM.1956-01.04.1960 Letecké křídlo floty 4
01.04.1960-30.06.1964 Letecké křídlo floty 6
30.06.1964-01.07.1967 Letecké křídlo floty 14
01.07.1967-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 COMPATWINGSPAC
01.06.1981-30.06.1992 Hlídkové křídlo 10
Dislokace:
Deployed:
04.02.1953-DD.MM.1955 Coronado, NAS San Diego
DD.MM.1955-01.06.1956 Coronado, NAS North Island
01.06.1956-01.04.1960 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
01.04.1960-30.06.1964 Iwakuni, MCAS Iwakuni
30.06.1964-01.07.1967 Coronado, NAS North Island
01.07.1967-30.06.1992 Sunnyvale, NAS Moffett Field

Velitel:
Commander:
04.02.1953-DD.MM.1954 McClure, N. D. (Lieutenant Commander)
DD.MM.1954-DD.MM.1955 Davis, D. C. (Commander)
DD.MM.1955-DD.MM.1956 Economou, Constantine J. (Commander)
DD.MM.1956-15.11.1957 Harrington, W. D. (Commander)
15.11.1957-DD.06.1959 Cowart, Andrew H. (Commander)
DD.06.1959-04.06.1960 Ney, Robert J. (Commander)
04.06.1960-10.03.1961 Koenig, F. G. Jr. (Commander)
10.03.1961-22.06.1962 Gray, O. B. (Commander)
22.06.1962-04.06.1963 Locklin, William H. (Commander)
04.06.1963-22.06.1964 Smith, H. W. (Commander)
22.06.1964-22.06.1965 Van Train, W. A. (Commander)
22.06.1965-21.06.1966 Lansden, H. B. (Commander)
21.06.1966-29.05.1967 Purdy, Harlan (Commander)
29.05.1967-29.06.1968 Kidd, Owen A. (Commander)
29.06.1968-16.06.1969 Hausler, Carl O. (Commander)
16.06.1969-03.04.1970 Anderle, Charles K. (Commander)
03.04.1970-18.05.1971 Prindle, C. O. (Commander)
18.05.1971-01.07.1972 Mitchell, Jerry L. (Commander)
01.07.1972-15.06.1973 Van Dusen, H. S. (Commander)
15.06.1973-21.06.1974 Hodge, William R. (Commander)
21.06.1974-20.06.1975 Stoodley, Francis H. (Commander)
20.06.1975-18.06.1976 Calvin, Donald U. (Commander)
18.06.1976-10.06.1977 Lloyd, George T. (Commander)
10.06.1977-09.06.1978 Ledbetter, Gary C. (Commander)
09.06.1978-17.05.1979 Arnold, Robert J. (Commander)
17.05.1979-04.06.1980 Grotenhuis, John H. (Commander)
04.06.1980-19.05.1981 Huss, Jerry F. (Commander)
19.05.1981-21.05.1982 Bushong, Robert L. (Commander)
21.05.1982-27.05.1983 Masters, Quentin S. (Commander)
27.05.1983-10.08.1984 Begbie, Albert J. (Commander)
10.08.1984-08.11.1985 Giles, Donald A. (Commander)
08.11.1985-10.11.1986 Beaugureau, Denis F. (Commander)
10.11.1986-20.11.1987 Zorbach, Gregory M. (Commander)
20.11.1987-06.10.1988 Veldstra, Daniel R. (Commander)
06.10.1988-03.11.1989 Boyington, J. E. Jr. (Commander)
03.11.1989-02.11.1990 Carter, E. F. (Commander)
02.11.1990-25.10.1991 Mauthe, John (Commander)
25.10.1991-30.06.1992 Horne, Fredrick B. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
04.02.1953-DD.MM.RRRR Martin PBM-5S/S2
DD.06.1956-DD.MM.RRRR Martin P5M-2 Marlin
DD.12.1962-DD.MM.RRRR SP-5B
DD.07.1967-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.MM.1970-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.MM.1971-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C MOD Orion
DD.06.1987-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIIIR Orion
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-50-1953-1992-t210861#594767Verze : 1
MOD