Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 44 [1951-1991]

Patrol Squadron 44 "Golden Pelicans / The Budmen" / VP-44

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 44
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 44
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.06.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.01.1951-10.07.1970 Letecké křídlo floty 5
10.07.1970-DD.01.1971 Letecké křídlo floty 3
DD.01.1971-01.07.1973 Letecké křídlo floty 5
01.07.1973-28.06.1991 Hlídkové křídlo 5
Dislokace:
Deployed:
29.01.1951-01.04.1962 Virginia Beach, NAS Norfolk
01.04.1962-10.07.1970 Lexington Park, NAS Patuxent River
10.07.1970-28.06.1991 Brunswick, NAS Brunswick

Velitel:
Commander:
29.01.1951-DD.02.1952 Rand, F. H. (Commander)
DD.02.1952-DD.06.1953 Grisko, F. J. (Commander)
DD.06.1953-DD.06.1954 Etnire, R. K. (Commander)
DD.06.1954-DD.07.1955 Laffey, W. F. (Commander)
DD.07.1955-DD.07.1956 Burns, M. J. (Commander)
DD.07.1956-DD.08.1956 Sorenson, H. E. (Commander)
DD.08.1956-26.08.1957 Macklin, R. D. (Commander)
26.08.1957-03.07.1958 Haller, M. E. (Commander)
03.07.1958-08.07.1959 Thompson, C. (Commander)
08.07.1959-01.06.1960 Frawley, L. W. (Commander)
01.06.1960-05.07.1961 Wilson, E. E. (Commander)
05.07.1961-06.07.1962 Pierce, R. L. (Commander)
06.07.1962-19.07.1963 Serrell, A. (Commander)
19.07.1963-24.06.1964 Ball, J. L. (Commander)
24.06.1964-01.07.1965 Hunter, P. F. (Commander)
01.07.1965-29.06.1966 McDonald, Jack H. (Commander)
29.06.1966-07.04.1967 Waller, Edward C. III (Commander)
07.04.1967-12.03.1968 Synder, R. D. Jr. (Commander)
12.03.1968-04.04.1969 Warren, T. H. Jr. (Commander)
04.04.1969-12.03.1970 Olds, R. B. (Commander)
12.03.1970-21.12.1970 Curry, Thomas E. (Commander)
21.12.1970-22.10.1971 Gigliotti, Felix P. (Commander)
22.10.1971-27.10.1972 Smith, R. J. (Commander)
27.10.1972-28.09.1973 Wyly, J. R. Jr. (Commander)
28.09.1973-20.09.1974 Smith, P. D. (Commander)
20.09.1974-08.08.1975 Culhane, William P. (Commander)
08.08.1975-13.08.1976 Siembieda, John (Commander)
13.08.1976-15.07.1977 Carter, Floyd W. Jr. (Commander)
15.07.1977-12.07.1978 Roth, Michael C. (Commander)
12.07.1978-26.06.1979 Vincent, W. L. (Commander)
26.06.1979-03.07.1980 Avery, Donald W. Jr. (Commander)
03.07.1980-10.07.1981 Goolsby, Richard (Commander)
10.07.1981-DD.07.1982 Folsom, Benjamin F. Jr. (Commander)
DD.07.1982-29.07.1983 Fuller, R. T. (Commander)
29.07.1983-05.10.1984 McCullough, Van L. (Commander)
05.10.1984-04.02.1986 Arnold, James L. (Commander)
04.02.1986-18.02.1987 Corn, Richard III (Commander)
18.02.1987-04.03.1988 Scott Thompson, D. (Commander)
04.03.1988-05.05.1989 Lichwalla, Stanley J. (Commander)
05.05.1989-DD.06.1990 Spearman, W. C. (Commander)
DD.06.1990-28.06.1991 Harms, Alan M. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.01.1951-DD.MM.RRRR Martin PBM-5 Mariner
DD.04.1952-DD.MM.RRRR Martin P5M-1 Marlin
DD.01.1955-DD.MM.RRRR Martin P5M-2 Marlin
DD.12.1960-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-3 Neptune
DD.08.1962-DD.MM.RRRR Lockheed P3V-1 Orion / Lockheed P-3A Orion
DD.05.1978-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UII Orion
Poznámka:
Note:
1961-1991 - Golden Pelicans
1989-1991 - aka: The Budmen
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-44-1951-1991-t210491#594159Verze : 1
MOD