Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 22 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 22 / VPB-22

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 22
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 22
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 22
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 22
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-30.11.1944 Letecké křídlo floty 2
30.11.1944-04.05.1945 Letecké křídlo floty 1
04.05.1945-30.06.1945 Letecké křídlo floty 18
30.06.1945-30.09.1945 Letecké křídlo floty 2
30.09.1945-05.12.1945 Letecké křídlo floty 17
05.12.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-01.12.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
01.12.1945-15.05.1946 Coronado, Coronado, Letecká stanice námořnictva San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-07.07.1945 Jester, Ronald R. (Lieutenant Commander)
07.07.1945-15.05.1946 Holmes, Albert J. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-15.05.1946 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-22-1944-1946-t210371#593895Verze : 1
MOD