Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 31 [1960-1993]

Patrol Squadron 31 "Genies / Black Lightnings" / VP-31

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 31
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1960
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1993
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1960-04.01.1963 Letecké křídlo floty 14
04.01.1963-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 COMPATWINGSPAC
01.06.1981-01.11.1993 Hlídkové křídlo 10
Dislokace:
Deployed:
30.06.1960-DD.MM.RRRR Coronado, NAS North Island
04.01.1963-DD.MM.RRRR Sunnyvale, NAS Moffet Field

Velitel:
Commander:
30.06.1960-10.04.1961 Murph, John W. (Commander)
10.04.1961-29.06.1962 Koenig, Fillmore G. Jr. (Commander)
29.06.1962-DD.10.1963 Donnelly, Grant L. (Commander)
DD.10.1963-22.07.1964 Pierre, E. E. Jr. (Commander)
22.07.1964-15.09.1965 Cooley, H. K. Jr. (Commander)
15.09.1965-DD.03.1966 Hartley, P. J. Jr. (Commander)
DD.03.1966-30.03.1967 Prassinos, George P. (Commander)
30.03.1967-17.04.1968 Marsh, Marvin D. (Commander)
17.04.1968-27.05.1969 Snyder, Roy D. Jr. (Commander)
27.05.1969-15.07.1970 Bernstein, Karl J. (Commander)
15.07.1970-08.07.1971 Zeisel, Richard S. (Commander)
08.07.1971-28.07.1972 Hedges, Ralph R. (Commander)
28.07.1972-17.08.1973 Pitts, D. B. (Commander)
17.08.1973-02.08.1974 Phillips, G. S. (Commander)
02.08.1974-DD.11.1975 Anderson, Edwin K. (Commander)
DD.11.1975-24.11.1976 Mackay, Gerald W. (Commander)
24.11.1976-23.11.1977 Green, Richard F. (Commander)
23.11.1977-23.02.1979 Midtvedt, Harold L. (Commander)
23.02.1979-14.05.1980 Siembieda, John (Commander)
14.05.1980-24.07.1981 Howard, Robert M. (Commander)
24.07.1981-20.10.1982 Sullivan, Kenneth D. (Commander)
20.10.1982-27.01.1984 Moyer, Clyde T. III (Commander)
27.01.1984-21.06.1985 Enterline, Edward R. (Commander)
21.06.1985-18.07.1986 Haskins, Michael D. (Commander)
18.07.1986-12.06.1987 Ryan, John R. (Commander)
12.06.1987-15.07.1988 Morris, Raymond J. (Commander)
15.07.1988-21.07.1989 Bozin, William G. (Commander)
21.07.1989-20.07.1990 Alford, Ralph M. (Commander)
20.07.1990-02.08.1991 Hull, David C. (Commander)
02.08.1991-01.11.1993 Markwell, Gregory A. (Captain)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1960-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5 Neptune
DD.07.1960-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-7 Neptune
DD.09.1960-DD.MM.RRRR Martin P5M-2 Marlin
DD.07.1960-DD.MM.RRRR R5D-5/VC-54S
DD.06.1961-DD.MM.RRRR Lockheed R7V-1 Constellation
DD.06.1961-DD.MM.RRRR C-121J
DD.10.1961-DD.MM.RRRR UF-1/SHU-16B
DD.02.1963-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.12.1965-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.07.1970-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.12.1974-DD.MM.RRRR Lockheed P-3F Orion
DD.06.1975-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UI Orion
DD.MM.1977-DD.MM.RRRR VP-3A
DD.12.1977-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UII Orion
DD.MM.1983-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UII.5 Orion
DD.01.1985-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIII Orion
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR TP-3A
Poznámka:
Note:
1962-1971 - Genies
1971-1993 - Black Lightnings
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-31-1960-1993-t210251#593676Verze : 1
MOD