Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 107 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 107 / VPB-107

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 107
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 107
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 107
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 107
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-10.01.1945 Letecké křídlo floty 16
10.01.1945-14.06.1945 Letecké křídlo floty 7
14.06.1945-21.07.1945 Letecké křídlo floty 5
21.07.1945-DD.MM.1946 Letecké křídlo floty 14
DD.MM.1946-15.05.1946 Letecké křídlo floty 4
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-21.01.1945 Natal, ?
21.01.1945-14.06.1945 ?, NAF Upottery
14.06.1945-21.07.1945 Virginia Beach, NAS Norfolk
21.07.1945-29.07.1945 Alameda, NAS Alameda
29.07.1945-DD.MM.1946 ?, NAAS Crows Landing
DD.MM.1946-15.05.1946 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.10.1944-25.01.1945 Blesh, Paul K. (Lieutenant Commander)
25.01.1945-DD.11.1945 Brewer, William F. (Lieutenant Commander)
DD.11.1945-15.05.1946 Rand, Fred H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.07.1945-15.05.1946 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-107-1944-1946-t207811#588482Verze : 1
MOD